O nas

Jesteśmy generalnym przedstawicielem samolotów EuroFOX  produkowanych przez firmę Aeropro, mającą swoją siedzibę w Nitrze, na Słowacji.

W końcu lat 80-tych ubiegłego wieku 4 pasjonatów modelarstwa lotniczego, absolwentów szkół wyższych, połączyło swoje siły tworząc Aeropro, zakład produkujący samoloty EuroFOX.

Od samego początku twórcy skupili się tylko na jednej konstrukcji angażując w nią całym swój zapał i wiedzę. Dzięki temu oraz wzorcom zaczerpniętym z modelarstwa udaje się dziś tworzyć samoloty o ponadprzeciętnej estetyce wykonania i wykończenia w każdym szczególe.

EuroFOX to nowoczesny samolot, dostępny w wersji z przednim (3k) lub tylnym (2k) kółkiem, o ponadprzeciętnych osiągach i funkcjonalności, zbudowany z dbałością o detale, z najlepszych certyfikowanych materiałów lotniczych.

W ciągu ostatnich 25 lat wyprodukowano ponad 440 samolotów w obu wersjach: z kółkiem przednim i tylnym, które wylatały łącznie ok. 180 000 godzin, wykonując prawie pół miliona lądowań. EuroFox osiągnął doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa, bowiem żaden z samolotów nie uległ awarii czy też uszkodzeniu ze względu na wady konstrukcji.

Osiągi STOL tego górnopłata, posiadającego najszersze podwozie spośród samolotów w swojej klasie, powodują, że Eurofox jest zdolny do operowania także z krótkich i trudnych lądowisk, a latanie nim, z prędkością przelotową 100 węzłów, to prawdziwa i wciągająca przyjemność.